Микола Маломуж: підготувати поліцейського за 3 три місяці неможливо

БезымянныйДля того, щоб поліцейський став професіоналом своєї справи, 2-3 місяці навчання – замало. Про це в ексклюзивному інтерв’ю  Інформаційному агентству «Правда» розказав голова зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

 «За 2-3 місяці можна ознайомитися з роботою органу. Для того, щоб пройти підготовку потрібно пройти училище, академію… Потім проходить стажування під контролем досвідчених співробітників поліції», — поділився розвідник думками з приводу того, як потрібно готувати поліцейських до несення служби.

 Микола Маломуж наголосив, що показовий формат підмінив реальну боротьбу зі злочинністю.

 «По наших вулицях показово їздять поліцейські…і не ведеться глибинна оперативна, агентурна, технічна робота, не проводиться глибоке слідство, злочинність на цьому фоні починає рости», — наголосив він.

 За словам екс-голови розвідки, реальна правоохоронна модель формується за участі правоохоронців, громадськості, правозахисників, представників інших правоохоронних структур, депутатського корпусу.

 «При зміні реформ в атестаційну комісію повинні входити професіонали високого ґатунку – представники МВС, СБУ, правозахисники, представники громадських структур, громадські ради», — сказав він.

 Микола Маломуж додав, що професіонали повинні рекомендувати на посаду міністрів, заступників, директорів департаментів, начальників профільних служб у відповідності до чітких критеріїв відбору. Також, за його словами, ті, хто рекомендує посадовців, керівників підрозділів чи працівників правоохоронних органів, повинні нести відповідальність за роботу своїх підлеглих.

 

Джерело:   Інформаційне агентство «Правда».

 

  1. 05. 2016 року